Haber

KuzeyDoğa Derneği Önder Cırık Anısına Ödülünü Prof. Dr. Josip Kusak’a Takdim Etti

KuzeyDoğa Derneği, depremlerde hayatını kaybeden derneğin kurucu üyelerinden Başkan Cırık anısına düzenlenen organizasyonun ödülünü Prof. Dr. Josip Kusak’a takdim etti.

Dernek yönetimi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden derneğin kurucu üyelerinden Önder Cırık’ın anısına Soğuksu Ormanı’nda program düzenledi.

Bu yıl ilki düzenlenen organizasyonda “Önder Cırık Anısına Türkiye Ekolojisi Koruma Geleneksel Ödülü” Prof. Dr. Josip Kusak’a verildi.

KuzeyDoğa Derneği yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Zati Vatansever, Dr. Mehmet Ezer ile derneğin bilim koordinatörü Emrah Çoban ve çalışanları katıldı.

Mehmet Ezer, burada yaptığı konuşmada, Adıyaman’daki depremlerde hayatını kaybeden derneğin kurucu üyelerinden Önder Cırık Anısına “Türkiye Ekolojisini Koruma Geleneksel Ödülü”nün ilkini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Önder Cırık’ın aynı zamanda doğasever, kaşif ve aktivist olduğunu dile getiren Ezer, “Onu büyük depremde kaybettiğimiz için üzgünüz, umarım huzur içinde uyur. Bugün Josip Kusak için toplandık. 2012 yılında yaptığımız büyük memeliler projesi.90’dan fazla ayı çalışmaya dahil oldu.45 kurt ve 25 vaşanın yakalanmasında aktif olarak çalıştı.çok iyi bir bilim insanı ve çok iyi bir arkadaştır.bu amaçla Dernek olarak bu ödülü değerli arkadaşımız Önder’i anmak ve katkılarından dolayı Josip’i onurlandırmak için vermeyi uygun gördük.” söz konusu.

prof. Josip Nesil de ödülü almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Büyük memeli araştırmalarının çok zahmetli olduğunu bilen bir ekipten bu ödülü aldığım için mutluyum. Bu vesileyle Önder’i rahmetle anıyorum. çok enerjik ve eğlenceli bir kişilik.Herkese çok teşekkür ediyorum.” kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu