Haber

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ziyaretini depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a yapacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığının açıklanmasının ardından partisinin genel merkezinde tebrikleri kabul etti. Milletvekilleri, “Bir şenlik havası vardı. Başkan da keyifli ve çok heyecanlıydı” dedi.

“PARTİDE MÜMİN KAZANACAKTIR”

Partililer genel merkezde ve meclis grup toplantısında bu yoğunluğu değerlendirerek, “En son yerel seçimleri kazandığımızda böyle bir yoğunluk vardı. Şimdi de bir benzerini yaşıyoruz. Parti içinde kazanma inancı var. “

“SAHADA ÇOK DAHA FAZLASINIZ”

Şu anda herhangi bir miting programı ve il ziyareti olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun kurmay heyeti, “Daha çok sahada olacak. Grup kürsüsüne veda etme sebebimiz bu. Grup olarak konuşmalarına devam edecek. Yaz döneminde yaptığı gibi farklı illerde miting yapacak. Açıklanacak seçim takvimine göre programı netleşecek. Elbette ortak mitingler olacak” dedi.

HDP’YE GİDECEK MİSİNİZ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Kılıçdaroğlu’nun ilk ziyaretine ilişkin “Deprem bölgesine gidecek. Kahramanmaraş’ta olacak. Orada acılar hala taze” ifadelerini kullandı. Adaylığının açıklanmasının ardından HDP’ye mi yoksa başka bir partiye mi ziyaret olacağı sorusuna Erkek, “Henüz bir program yok. Tek adam rejimine karşı verilen bu demokrasi mücadelesine herkes katılmalı.”

keban-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu